Rodzaj: Instalacja użytkowa wielkoformatowa

Miejsce: Galeria Handlowa

O projekcie:

W projekcie wykorzystaliśmy ekrany wielkoformatowe, stworzone przez Pirx Lab aplikacje AR oraz czujnik ruchu Microsoft Kinect. Pierwsza z aplikacji umożliwia użytkownikom zrobienie sobie zdjęcia (selfie) z elementami AR widocznymi na ekranie. Aby odebrać zdjęcie, należy przejść na stronę Internetową galerii, co ma na celu zachęcenie klientów do odwiedzania galerii również w Internecie.

Druga aplikacja to prosta gra zawierająca w sobie element rywalizacji. Po jej ukończeniu użytkownicy mogą obejrzeć wizualizację nowej części centrum. Aby dotrzeć do jak największej liczby klientów, projekt został podzielony na dwie osobne instalacje, umieszczone na osobnych piętrach.

Wyzwanie:

Ponieważ był to projekt wieloetapowy, największym wyzwaniem było połączenie wszystkich elementów w całość. Kluczem do powodzenia projektu było stworzenie takiego miejsca, które zaoferuje klientom chwilę relaksu i zareklamuje nową część galerii, jednocześnie nie odrywając ich od zakupów na dłużej.

Cel:

  • Zebranie informacji o klientach na stronie www

  • Zagospodarowanie przestrzeni zajętej przez prace remontowe

  • Umilenie klientom czasu spędzanego w galerii i nawiązanie relacji

  • Wzbudzenie entuzjazmu i oczekiwania oraz reklama powstającej części galerii handlowej

O kliencie:

Szczecińskie CH Galaxy to jeden z najpopularniejszych obiektów handlowych w regionie. Po zakończeniu obecnej rozbudowy będzie ono również jednym z największych. W centrum handlowym o powierzchni 58 tys. metrów kwadratowych znajdzie się miejsce dla 200 sklepów.

Galeria Zobacz, jak działa: