O kliencie:

TS-Aluminium-Profilsysteme GmbH & Co. KG to producent konstrukcji aluminiowych, wykorzystywanych do budowy ogrodów zimowych. Firma jest jednym z liderów w swojej branży i posiada oddziały w kilku krajach europejskich, między innymi we Włoszech, Austrii i Polsce. Projekt realizowany był dla niemieckiej centrali przedsiębiorstwa.

O projekcie:

Aplikacja stworzona dla firmy TS-Aluminium umożliwia wizualizację konstrukcji ogrodu zimowego wraz z jej personalizacją. Aby doświadczenie w wirtualnej rzeczywistości jak najwierniej oddawało efekt rzeczywisty, oprócz samej prezentacji użytkownicy otrzymują możliwość interakcji z elementami ruchomymi takimi jak okna i drzwi. Istnieje również możliwość zmiany elewacji budynku, a nawet warunków atmosferycznych.

Dotychczas ukończona została pierwsza wersja aplikacji, zawierająca wszystkie powyższe funkcje. Jednak jej sukces sprawił, że projekt wciąż rozwijany jest o nowe funkcjonalności.

Wyzwania:

Wintergarden VR została stworzona z myślą o trzech odbiorcach docelowych: firmie TS-Aluminium, współpracujących z przedsiębiorstwem podwykonawcach, którzy oferują montaż konstrukcji ogrodu u końcowego klienta, oraz samym kliencie końcowym.

Właśnie dlatego tak ważna była odpowiednia prezentacja produktu, intuicyjność i łatwość obsługi. Duży nacisk został położony na stworzenie doświadczenia, które przekona klienta końcowego do skorzystania z usług podwykonawcy i rozwiązań stworzonych przez TS-Aluminium. Warto nadmienić, że pierwszy sprawdzian aplikacji – test w trakcie oficjalnej prezentacji – wykonało z nami blisko 200 osób, w tym pracownicy zarówno głównego klienta, jak i powiązani z nim podwykonawcy.

Ponieważ Wintergarden VR to niezwykle złożony projekt, kolejnym wyzwaniem była optymalizacja i konieczność zachowania najwyższej jakości prezentacji elementów ogrodu przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia procesora i pamięci RAM. W otrzymaniu takiego efektu pomogły autorskie rozwiązania stworzone w środowisku Unity.

Cel:

  • Prezentacja produktu w wirtualnej rzeczywistości

  • Stworzenie rozbudowanej, a jednocześnie intuicyjnej w obsłudze aplikacji

  • Zapewnienie optymalnego działania 

  • Dalszy rozwój aplikacji

Video Oficjalna prezentacja aplikacji w Niemczech:

Galeria Zobacz, jak działa: